КОНЕЧНА ЛИСТА НА УЧЕСНИЦИ НА ДРЖАВНИОТ НАТПРЕВАР 2011 – ОСНОВНА И НАПРЕДНА ГРУПА

Назад

 

НАПРЕДНА ГРУПА:

Име и презимеУчилиштеКлас
Христијан БогоевскиПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје3
Предраг ГруевскиПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје4
Дејан БожиновскиСУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје4
Јован КрајевскиСУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје2
Филип СтанковскиПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје3
Бојан СерафимовПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје1
Ѓорѓи ЈанческиСУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје4
Кристијан ТрајковскиСУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје4
Александра ЛазовскаСУГС „Георги Димитров“ – Скопје4
Михаил БогојескиГимназија „Мирче Ацев“ – Прилеп4
Марио АмповСУГС „Георги Димитров“ – Скопје4
Кирил МицевГимназија „Славчо Стојменски“ – Штип4
Владица ЈовановскиСУ „Гоце Делчев“ – Куманово3
Александар АрсовскиСУГС „Георги Димитров“ – Скопје4
Никола ФурнаџискиПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје3
Диме БошковскиСОУ „Ристе Ристески – Ричко“ – Прилеп4
Христијан ТодоровскиСУГС „Орце Николов“ – Скопје4
Јован АндоновСУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје4
Денис МазникарГимназија „Славчо Стојменски“ – Штип1
Димитриј МијоскиГимназија „Мирче Ацев“ – Прилеп4
Филип ЧаусидисСУГС „Орце Николов“ – Скопје4
Давид ДимитриевДЕМУ „Коле Нехтенин“ – Штип3
Виктор ИвановскиСУГС „Орце Николов“ – Скопје4

 

 

ОСНОВНА ГРУПА:

Име и презимеУчилиштеКлас
Максим ТрифуновскиПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје2
Александар СтанковскиСУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје2
Петар ТонковиќСУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје2
Томе СтојковскиОСТУ „Гостивар“ – Гостивар2
Филип БујароскиПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје1
Дарко СтојковскиДСТУ „Наце Буѓони“ – Куманово2
Стефан ПројчевСУГС „Орце Николов“ – Скопје4
Ангела ЈосифовскаПСУ „Интернационално средно училиште“ – Скопје3
Мимоза ГеоргиевскаСУГС „Орце Николов“ – Скопје4
Ирена ЉубиќСУГС „Орце Николов“ – Скопје4
Росица ДејановскаПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје2
Моника МарковскаСУГС „Орце Николов“ – Скопје4
Марија СтојчевскаСУГС „Орце Николов“ – Скопје4
Стефан СтаноескиСУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје3
Костадин ХаџибановСУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје4
Наташа ЛазароваСУ „Јане Сандански“ – Струмица4
Петар СекулоскиСОУ „Др. Ибрахим Темо“ – Струга2
Јован БидиковСУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје2
Дејан СтаменовГимназија „Мирче Ацев“ – Прилеп3
Александар АндевскиДСТУ „Наце Буѓони“ – Куманово1
Марио БошковскиСУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје2
Виктор ЈаневскиПСУ „Интернационално средно училиште“ – Скопје3
Ана АтанасоваСУ „Јане Сандански“ – Струмица4
Дончо МиладиновПСУ „Интернационално средно училиште“ – Скопје4
Верица ЛазоваГимназија „Добри Даскалов“ – Кавадарци4
Дамјан АнгеловскиСУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје2
Вики ПееваПСУ „Прва Приватна Гимназија“ – Битола3
Мартин ХорватПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје1
Владо ВеличковскиСУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје4
Стојанче МилошевПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје1
Наталија ГуцевскаСУ „Јане Сандански“ – Струмица3
Весна БачеваСУ „Јане Сандански“ – Струмица3
Никола ДоневСУ „Никола Карев“ – Струмица4
Васил КузевскиПСУ „Американска Гимназија Нова“ – Скопје1
Перо СечковСУГС „Орце Николов“ – Скопје4
Бојан ТрајковскиСУ „Гоце Делчев“ – Куманово3
Петар ПапалевскиДСЕМУ „Ѓорѓи Наумов“ – Битола3