swMenuFree

Поканети учесници на државен натпревар 2011

На државниот натпревар се поканети следните учесници:

Напредна група:

Име и презимеУчилиштеКлас
Христијан Богоевски ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 3
Предраг Груевски ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 4
Дејан Божиновски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 4
Јован Крајевски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 2
Филип Станковски ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 3
Бојан Серафимов ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 1
Ѓорѓи Јанчески СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 4
Кристијан Трајковски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 4
Александра Лазовска СУГС „Георги Димитров“ - Скопје 4
Михаил Богојески Гимназија „Мирче Ацев“ - Прилеп 4
Марио Ампов СУГС „Георги Димитров“ - Скопје 4
Кирил Мицев Гимназија „Славчо Стојменски“ - Штип 4
Владица Јовановски СУ „Гоце Делчев“ - Куманово 3
Александар Арсовски СУГС „Георги Димитров“ - Скопје 4
Никола Фурнаџиски ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 3
Диме Бошковски СОУ „Ристе Ристески - Ричко“ - Прилеп 4
Христијан Тодоровски СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4
Јован Андонов СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 4
Денис Мазникар Гимназија „Славчо Стојменски“ - Штип 1
Димитриј Мијоски Гимназија „Мирче Ацев“ - Прилеп 4
Филип Чаусидис СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4
Давид Димитриев ДЕМУ „Коле Нехтенин“ - Штип 3
Виктор Ивановски СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4


Основна група:

Име и презимеУчилиштеКлас
Максим Трифуновски ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 2
Александар Станковски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 2
Петар Тонковиќ СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 2
Томе Стојковски ОСТУ „Гостивар“ - Гостивар 2
Филип Бујароски ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 1
Дарко Стојковски ДСТУ „Наце Буѓони“ - Куманово 2
Стефан Пројчев СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4
Ангела Јосифовска ПСУ „Интернационално средно училиште“ - Скопје 3
Мимоза Георгиевска СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4
Ирена Љубиќ СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4
Росица Дејановска ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 2
Моника Марковска СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4
Марија Стојчевска СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4
Стефан Станоески СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 3
Костадин Хаџибанов СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 4
Наташа Лазарова СУ „Јане Сандански“ - Струмица 4
Петар Секулоски СОУ „Др. Ибрахим Темо“ - Струга 2
Јован Бидиков СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 2
Дејан Стаменов Гимназија „Мирче Ацев“ - Прилеп 3
Александар Андевски ДСТУ „Наце Буѓони“ - Куманово 1
Марио Бошковски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 2
Виктор Јаневски ПСУ „Интернационално средно училиште“ - Скопје 3
Ана Атанасова СУ „Јане Сандански“ - Струмица 4
Дончо Миладинов ПСУ „Интернационално средно училиште“ - Скопје 4
Верица Лазова Гимназија „Добри Даскалов“ - Кавадарци 4
Дамјан Ангеловски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 2
Вики Пеева ПСУ „Прва Приватна Гимназија“ - Битола 3
Мартин Хорват ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 1
Владо Величковски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 4
Стојанче Милошев ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 1
Наталија Гуцевска СУ „Јане Сандански“ - Струмица 3
Весна Бачева СУ „Јане Сандански“ - Струмица 3
Никола Донев СУ „Никола Карев“ - Струмица 4
Васил Кузевски ПСУ „Американска Гимназија Нова“ - Скопје 1
Перо Сечков СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4
Бојан Трајковски СУ „Гоце Делчев“ - Куманово 3
Петар Папалевски ДСЕМУ „Ѓорѓи Наумов“ - Битола 3
© 2009-2020 Здружение на информатичарите на Македонија. Сите права се задржани.