swMenuFree

Резултати од регионален натпревар 2011

Име и презимеУчилиштеКласПоениОсвоеноНивоГрупа
Христијан Богоевски ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 3 320 диплома прва
награда
напредна
Предраг Груевски ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 4 300 диплома прва
награда
напредна
Дејан Божиновски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 4 295 диплома прва
награда
напредна
Јован Крајевски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 2 275 диплома втора
награда
напредна
Филип Станковски ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 3 220 диплома трета
награда
напредна
Бојан Серафимов ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 1 215 диплома трета
награда
напредна
Ѓорѓи Јанчески СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 4 210 диплома трета
награда
напредна
Кристијан Трајковски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 4 210 диплома трета
награда
напредна
Александра Лазовска СУГС „Георги Димитров“ - Скопје 4 205 диплома трета
награда
напредна
Михаил Богојески Гимназија „Мирче Ацев“ - Прилеп 4 205 диплома трета
награда
напредна
Марио Ампов СУГС „Георги Димитров“ - Скопје 4 200 диплома трета
награда
напредна
Кирил Мицев Гимназија „Славчо Стојменски“ - Штип 4 200 диплома трета
награда
напредна
Владица Јовановски СУ „Гоце Делчев“ - Куманово 3 175 пофалба успешно
учество
напредна
Александар Арсовски СУГС „Георги Димитров“ - Скопје 4 165 пофалба успешно
учество
напредна
Никола Фурнаџиски ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 3 145 пофалба успешно
учество
напредна
Диме Бошковски СОУ „Ристе Ристески - Ричко“ - Прилеп 4 135 пофалба успешно
учество
напредна
Христијан Тодоровски СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4 125 пофалба успешно
учество
напредна
Филип Чаусидис СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4 125 пофалба успешно
учество
напредна
Јован Андонов СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 4 120 пофалба успешно
учество
напредна
Денис Мазникар Гимназија „Славчо Стојменски“ - Штип 1 110 пофалба успешно
учество
напредна
Димитриј Мијоски Гимназија „Мирче Ацев“ - Прилеп 4 105 пофалба успешно
учество
напредна
Виктор Ивановски СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4 45 напредна
Бојана Дрангова ДЕМУ „Коле Нехтенин“ - Штип 4 35 напредна
Горјан Јовановски СУГС „Георги Димитров“ - Скопје 4 15 напредна
Илија Симитчиев ДСУ „Св. Кирил и Методиј“ - Неготино 3 0 напредна
Максим Трифуновски ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 2 325 диплома прва
награда
основна
Александар Станковски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 2 310 диплома прва
награда
основна
Петар Тонковиќ СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 2 305 диплома прва
награда
основна
Томе Стојковски ОСТУ „Гостивар“ - Гостивар 2 305 диплома прва
награда
основна
Филип Бујароски ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 1 305 диплома прва
награда
основна
Дарко Стојковски ДСТУ „Наце Буѓони“ - Куманово 2 300 диплома прва
награда
основна
Стефан Пројчев СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4 300 диплома прва
награда
основна
Ангела Јосифовска ПСУ „Интернационално средно училиште“ - Скопје 3 300 диплома прва
награда
основна
Мимоза Георгиевска СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4 300 диплома прва
награда
основна
Ирена Љубиќ СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4 300 диплома прва
награда
основна
Росица Дејановска ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 2 300 диплома прва
награда
основна
Моника Марковска СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4 285 диплома прва
награда
основна
Марија Стојчевска СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4 235 диплома втора
награда
основна
Стефан Станоески СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 3 225 диплома втора
награда
основна
Костадин Хаџибанов СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 4 225 диплома втора
награда
основна
Наташа Лазарова СУ „Јане Сандански“ - Струмица 4 210 диплома трета
награда
основна
Петар Секулоски СОУ „Др. Ибрахим Темо“ - Струга 2 210 диплома трета
награда
основна
Јован Бидиков СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 2 210 диплома трета
награда
основна
Дејан Стаменов Гимназија „Мирче Ацев“ - Прилеп 3 210 диплома трета
награда
основна
Александар Андевски ДСТУ „Наце Буѓони“ - Куманово 1 205 диплома трета
награда
основна
Марио Бошковски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 2 205 диплома трета
награда
основна
Виктор Јаневски ПСУ „Интернационално средно училиште“ - Скопје 3 205 диплома трета
награда
основна
Ана Атанасова СУ „Јане Сандански“ - Струмица 4 205 диплома трета
награда
основна
Дончо Миладинов ПСУ „Интернационално средно училиште“ - Скопје 4 200 диплома трета
награда
основна
Верица Лазова Гимназија „Добри Даскалов“ - Кавадарци 4 200 диплома трета
награда
основна
Дамјан Ангеловски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 2 175 пофалба успешно
учество
основна
Вики Пеева ПСУ „Прва Приватна Гимназија“ - Битола 3 165 пофалба успешно
учество
основна
Мартин Хорват ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 1 150 пофалба успешно
учество
основна
Владо Величковски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје 4 140 пофалба успешно
учество
основна
Стојанче Милошев ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје 1 125 пофалба успешно
учество
основна
Наталија Гуцевска СУ „Јане Сандански“ - Струмица 3 110 основна
Весна Бачева СУ „Јане Сандански“ - Струмица 3 110 основна
Дамјан Ѓуровски СУГС „Георги Димитров“ - Скопје 4 100 основна
Елена Ангелова СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4 100 основна
Сандра Деловска СУГС „Георги Димитров“ - Скопје 4 100 основна
Петар Папалевски ДСЕМУ „Ѓорѓи Наумов“ - Битола 3 35 основна
Перо Сечков СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4 30 основна
Методија Јорданоски Гимназија „Мирче Ацев“ - Прилеп 4 30 основна
Симона Јанкуловска С.О.У. „Таки Даскалот“ 4 20 основна
Виктор Богатиновски СУГС „Орце Николов“ - Скопје 4 5 основна
© 2009-2020 Здружение на информатичарите на Македонија. Сите права се задржани.